Známe vítězky 8. ročníku projektu INICIO PRO ŽENY

DSC_7326

ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELKY PŘI ROZJEZDU PODNIKÁNÍ NEJVÍCE OCEŇUJÍ NETWORKING

24. května 2019 – Letošní 8. ročník programu INICIO pro ženy, který prostřednictvím sady přednášek a workshopů radí ženám při rozjezdu podnikání, je u konce.

Zájem o něj projevily zejména maminky malých dětí, které svůj čas chtějí trávit efektivně a realizovat se v tom, co umí. Mezi projekty představené v rámci letošního ročníku INICIO pro ženy patří tvorba online portálu sdružující podnikatelky, výuka cizích jazyků pro nejmenší, vaření marocké kuchyně, jóga v zahradě, nabídka esenciálních olejů či zdravé chroupání. Zájem o pomoc odborníků zaměřenou na rozjezd podnikání mají ženy z celé České republiky, polovina z nich žije v Praze, většina je ve věku 30 – 40 let.

Velká část účastnic projektu již krátce podniká, často souběžně se zaměstnaneckým poměrem. Ačkoliv častým motivem podnikání je touha dělat si věci po svém, formát, kdy žena podniká a zároveň si udržuje stálý příjem ze zaměstnání, jí poskytuje jistotu a tedy i možnost v rámci podnikání zkoušet a riskovat. Během samotného kurzu ženy nejvíce oceňují atmosféru typickou pro úzký okruh žen a možnost sdílení: obav i nápadů, jak strasti spojené s podnikáním překonat. Projekt tak vnímají jako unikátní networkingovou platformu, kde je prostor se jejich byznysu věnovat do hloubky a získat tak cennou zpětnou vazbu.

INICIO pro ženy v rámci série seminářů připravuje ženy na cestu byznysem, kdy se účastnice například dozví, jak sestavit podnikatelský plán včetně rozpočtu, jak komunikovat na sociálních mediích či jakými prodejními kanály oslovit své vysněné zákazníky. V závěru projektu pak prezentují svoje vlastní byznys plány před porotou tvořenou Margaretou Křížovou, partnerkou CEAG a byznys angel investorkou a Libuší Kyzlinkovou, která na pozici Communication and Corporate Affairs Director zastupuje hlavního partnera projektu – společnost GSK.

Autorky tří nejzdařilejších byznys plánů získávají mimo jiné roční mentoring zajišťovaný sdružením MINERVA21, během kterého mentor pomáhá podnikatelce s realizací podnikatelského plánu. Projekt INICIO pro ženy absolvovala již více než stovka žen, přičemž polovina z nich dnes aktivně podniká. Letošními výherkyněmi jsou Hana Romanová s projektem semínkových a ořechových krekrů LOWKIES, studentka střední školy Barbora Hrušková nabízející tvorbu webových stránek a Barbora Bialonczyk s projektem Rituál posledního rozloučení.

Nadcházející 9. ročník projektu startuje na podzim 2019. Více informací naleznete na inicioprozeny.cz.

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ ZDE