U začínajících podnikatelek vítězí plány zaměřené na pečení, vzdělávání a šití

TISKOVÁ ZPRÁVA

1.června 2018 – Podle průzkumu serveru Podnikatel.cz míří do byznysu stále více žen a narůstá počet podnikatelek. To potvrzuje i letošní 7. ročník programu Inicio pro ženy, který prostřednictvím série seminářů a workshopů radí ženám při rozjezdu podnikání. Zájem o něj projevily zejména ženy po mateřské, přibývá však také žen, které se chtějí osamostatnit a realizovat se v tom, co umí. Ženy se pouští do aktivit, které je baví a kterými chtějí vyplnit pomyslnou díru na trhu. Mezi takové projekty představené v rámci letošního ročníku Inicio pro ženy patří i šití pro nekonfekční velikosti, kavárna s možností sdílení různých dovedností jako je šití, vaření nebo výuka jazyků či projekt zdravé raw mlsání. Zájem o pomoc odborníků zaměřenou na rozjezd podnikání mají ženy z celé České republiky, čtvrtina jich žije v Praze, přibližně třetina je starší 50 let.
„Většina účastnic našeho projektu si již v určité lehčí formě podnikání zkusila, například jako doplňkovou činnost k zaměstnání nebo během rodičovské dovolené,“ uvádí Zuzana Andělová, výkonná ředitelka společnosti Agender, která podporuje ženy v zaměstnání a usiluje o rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Možnost sdílet své úspěchy i nesnáze při rozjezdu podnikání pak mohou absolventky Inicio pro ženy v rámci navazujícího programu Alumni.

Inicio pro ženy v rámci jarní série seminářů, workshopů a interaktivních přednášek připravuje ženy na cestu byznysem, v závěru projektu pak prezentují svoje vlastní byznys plány. S jejich vyhodnocením jim pomáhají odborníci, například Margareta Křížová, partnerka CEAG a byznys angel investorka, Libuše Kyzlinková, communication and corporate affairs director GSK nebo Petra Janíčková,  zakladatelka projektu Inicio pro ženy. Autorky tří nejzdařilejších byznys plánů získávají roční mentoring zajišťovaný sdružením MINERVA21, během kterého mentor pomáhá podnikatelce s realizací podnikatelského plánu. Projekt Incio pro ženy, který zastřešuje společnost GSK, absolvovala již více než stovka žen, více než polovina z nich dnes aktivně podniká. Letošní výherkyně jsou Alexandra Flašarová s projektem AF-RÓ makronky, Pavla Grigorie  s projektem Cafe Jinak a Petra Šindlářová s projektem krejčovství Chique. Více informací naleznete na inicioprozeny.cz.

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ ZDE

VÝHERKYNĚ INICIO PRO ŽENY 2018