Reference

Bylo tak fajn setkávat se v kruzích žen, kde necítíte rivalitu, ba naopak sympatické přijetí, chuť si naslouchat a posouvat věci dál... Prijde mi to jako neuvěřitelná a přitom tak přirozená holčičí věc. Vzájemná ženská podpora a pomoc......och, jak léčivé v době nesouladných vztahů...... Co nejsrdečnější DÍKY vám, ženám Minervy a Inicia za pečlivé vytvoření tak úžasného inspirativního prostoru, který pomáhá hezkým věcem kvést.....i vśem milým mým kolegyním odvážným....hodně šťěstí a dlouhý dech...

Jana Š.

Dobrý den všem, chci poděkovat, za možnost účasti v INICIO pro ženy. Bylo mi potěšením scházet se s dalšími zúčastněnými, být opečovávaná a dozvídat se něco nového.A hlavně poznat ty, které již udělaly krok do neznáma a přestřihly pupeční šňůru pravidelých výplat a štábní kultury. Bylo by prima zařadit do projektu i další setkávání absolventek. A ještě si dovolím upřímně doporučit mentoringový program Minervy21. Shodou okolností jsem byla v prvním ročníku. Potkala jsem mnoho zajímavých žen, vyslechla příběhy jejich života, ocenila jejich originalitu a nechala jsem se inspirovat. Je na Vás jaké téma si zvolíte. Paní Renata Mrázová Vám jistě vybere skvělého mentora. Je to neocenitelná zkušenost a vstup do tohoto společenství.

Hana M.

Také bych ještě jednou chtěla moc poděkovat, protože to i pro mne byly opravdu příjemně strávené chvíle, a především užitečně strávený čas, kde jsem se dozvěděla mnoho důležitých a zajímavých informací nejen od lektorů, ale i spoluúčastnic.

Monika M.

INICIO pro ženy 2016 se mi velice líbilo a určitě bych jej doporučila i ostatním ženám, které přemýšlí o vlastním podnikání. Vždy jsem se těšila na každé setkání a vždy to byl příjemně a užitečně strávený den. V rámci kurzu mi nejvíce dalo první setkání, jehož tématem byl "Restart". A restart to opravdu byl. Ve svém zaměstání jsem působila v oblasti financí. Ač se mi podařilo díky výsledkům své práce postoupit na manažerský post, začala jsem se potýkat s určitou mírou "diskriminace". Výsledkem bylo to, že jsem začala pochybovat o svých schopnost a o své hodnotě. Díky restartu jsem si uvědomila, že je tohle všechno hloupost a mám možnost volby. Domů jsem ten den odcházela s opravdu lehkou hlavou a s pocitem úlevy. Dále mi hodně dala část věnovaná vybudování brandu, kterou s námi probírala paní Miriam Janyšková. Zásadní bylo uvědomění, že v podnikání bychom měli začít vždy od sebe. Uvědomit si, jaká je má vize, jakých hodnot se chci držet, čím mohu být společnosti prospěšná, jaká je má kvalifikace, jaká je má cílová skupina atd. Když si toto všechno člověk dá dohromady, poctivě si to sepíše, pak teprve tehdy může vybudovat značku, svou identitu. Jako poslední bych ráda zmínila školení s paní Margaretou Křížovou, které nás mělo připravit na finální prezentaci našich podnikatelských plánů. Od paní Křížové jsem se naučila, že i tak komplexní věc, jako podniktelský plán je, lze jasně a stručně shrnout do pár základních bodů. To mi samozřejmě pomohlo pro přípravu na závěrečnou prezentaci v kurzu. Nicméně jsem si toto osvojila i pro prvotní jednání s potenciálními spolupracovníky a klienty - jasné, stručné a jednoduché sdělení.

Šárka H.

Projekt INICIO jsem si velmi uzila a obohatil me o spousty informaci, jedine minus bylo ze nektere temy z casoveho hlediska nebylo mozne rozvinout a probrat, doporucila bych vymezit vice prostoru pro prednasejici, kurz by mohl trvat dele. Jinak jsem byla opravdu moc spokojena a kazdy seminar jsem si uzila. Rada bych podekovala!

Účastnice INICIO pro ženy 2016

Bylo to velmi inspirativní.

Účastnice INICIO pro ženy 2016

Celý kurz byl pro mě velmi inspirativní a velmi mě přímo probudil do života, asi by nebylo na škodu setkávání se i nadále. Celému týmu INICIA moc děkuji, byli jste pro mě opravdu velkým přínosem. Ještě jednou velké díky.

Účastnice INICIO pro ženy 2016

Jsem ráda, že jsem měla možnost se účastnit letošního ročníku projektu. Potkala jsem spoustu zajímavých lidí, ať už přenášejících, tak z řad účastnic. Díky projektu jsem si sama ujasnila pár věcí a posunula se zase o kus dále.

Účastnice INICIO pro ženy 2016

Celý program se mi velmi líbil, příběhy ostatních žen pro mne byly velmi inspirativní. Oceňuji pozitivní atmosféru, která po celou dobu panovala. Lektoři i lektorky byli vždy velmi dobře připraveni. Oceňuji především to, jakým způsobem nás dokázali motivovat. Zuzana vždy vše dobře zkoordinovala, vše bylo správně načasované,zafungovalo, jak mělo. V každém případě děkuji celému týmu INICIA!!!

Účastnice INICIO pro ženy 2016

Dobrý den, sice jsem neabsolvovala celý projekt neboť jsem zjistila, že to co jsem potřebovala v přednáškách nebylo. Ale i přesto jsem ráda, že jsem projekt navštívila. Byla jsem 9 měsíců nezaměstnaná a Vy jste byli jediní, kteří jste mi chtěli pomoci. V době, kdy jsem projekt navštívila jsem si vydupala na ÚP na 7 měsíců dotovanou mzdu na místo realitní makléř.Bylo to z nouze. Nejsem zvyklá sedět doma a tak jsem vzala co se namanulo. Celý život jsem pracovala s lidmi na úřadech.Jsem profesí sociální pracovník a chtěla jsem začít pracovat sama na sebe v sociálních službách. K tomu jsem potřebovala napsat projekt a nebo se naučit,jak se projekt píše a nebo jak získat peníze na provoz kanceláře. Bohužel nic z toho nevyšlo. Neměla jsem ani šanci. To jsem zjistila při návštěvě projektu. Proto jsem ho nedokončila. Byla jsem bezradná a pokračovala v realitách. Nakonec to dopadlo tak, že jsem zůstala u realit, mám zaměstnavatele, svou kancelář a spojila jsem tuto práci se sociálními službami. Na vše Spolupracuji s několika lidmi z celé republiky a jsem šťastná, že se mi splnilo to, o co jsem usilovala.Potkala jsem ty správné lidi, které mi v tom pomohli a s jejich pomocí jsem vybudovala něco o čem se mi ani nesnilo. Jsem sice vytížena na 10 až 16 hodin denně,ale stojí to za to. Děkuji za ochotu mi pomoci v době, kdy jsem vás opravdu potřebovala.

Božena M.

Dobrý den Jarko, potkali jsme se teď v pondělí na kurzu INICIO. Chtěla jsem Vám moc poděkovat a říct jak jsem nadšená z toho jak jste nás koučovala. Byla jsem překvapená, jak skvěle jste se nám všem zvládla věnovat. Vím, že bych v budoucnu ráda využila služby coache a rozhodně budu kontaktovat Vás, pokud stále budete dělat coaching pro jednotlivce. Další moje poděkování je za tip na co-workingové centra. Dnes jsem byla navštívit jedno z nich, na Vinohradech a moc se mi ten koncept líbí. Hodlám jejich služby využívat už od příštího týdne. Vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje. Takže moc děkuji a doufám, že se v budoucnu opět potkáme! Přeji hodně štěstí!

Šárka F.

Když jsem se přihlásila do projektu INICIO ŽENY 2014, nečekala jsem, že mne celý tento kurz posune až tak daleko. Začalo to RESTARTEM s Jarkou Švarbachovou, která mě opravdu „nakopla“. Dalším podnětem začít konečně se sebou něco dělat, věřit si a myslet na budoucnost byla Margareta Křížová. Její vnitřní klid, srovnané myšlenky a pozitivní přístup ke všemu, mi dostává do krve život a já začínám pracovat na svém projektu nejen ve své hlavě. Dalším nakopnutím byla Lucie Asenová a její přednáška k prodejním dovednostem. Nikdy jsem nebyla obchodník, nevěřím si v obchodním vyjednávání. Ona je příkladem toho, že když se chce, jde vše. Mladík se jménem Lukáš Krejča mi odhalil záhady sociálních sítí, tvorby webových stránek a celkově celého internetového marketingu. Uf, tohle je další neznámá dimenze! Na poslední přednášce Miriam Janyškové jsem si uvědomila, že spím na vavřínech a že sebeprezentace, to jak se vidím já a jak mě vidí ostatní, je velmi důležitá k prezentaci mého podnikatelského záměru. Nakonec samozřejmě patří velké díky společnosti Agender, jmenovitě Petře Janíčkové, Zuzaně Andělové a v neposlední řadě Lucce Danielové, že se o nás tak vzorně starala. Poznala jsem zajímavé lidi, získala cenné informace, spřátelila se s dalšími účastnicemi kurzu a opravdu tvrdě pracuji na své budoucnosti.

Tereza H.

Jednoznačně - DOPORUČUJI!!! Účast na kurzu INICIO 2014 bylo jedno z nejlepších rozhodnutí tohoto roku. Na první seminář jsem vstupovala lehce v rozpacích, které však hned první přednáška zcela rozptýlila. Jako jeden z největších přínosů, krom perfektních a vysoce odborně vedených přednášek pro mě bylo seznámení se s novými lidmi a utříbení si vlastních myšlenek. Každý kdo se rozhoduje a je jedno o čem, se potřebuje zastavit a INICIO 2014 mi toto zastavení umožnilo a to jestě s benefitem velice zajímavých a užitečných informací. Rozhodně tato zkušenost stála za investovaný čas a věřím, že nabyté zkušenosti využiji v praxi.

Petra Z.

Inicio mi ukázalo, co vše mám umět, neumím, ale umět budu :) Díky Iniciu se mi otevřely nejen nové pohledy na mé podnikání, ale i na mou osobu. Většina přednášek mi bude ještě dlouho znít v uších a odnesla jsem si spoustu dobrých a užitečných rad. Především jsem na kurzu poznala velkou spoustu zajímavých lidí, od školitelů až po další účastnice a jejich zajímavé projekty. Inicio doporučuji všem ženám, které chtějí něco dokázat a restartovat svůj pracovní život. Děkuji celému týmu.

Michaela H.

Je svým způsobem škoda, že INICIO skončilo. Jsem vcelku samotářský typ a tak mi dlouho trvá, než se s někým blíže seznámím. No každopádně bych jen podotkla, že projít tímto seminářem bylo dobré. Člověk se něco aspoň o sobě dozvěděl, když už ne o ostatních, že? Moje mamka vždycky říkává "na všem hledej to pozitivní" a má pravdu. A proto doporučuji všem, kteří se teprve rozhodují, zdali mají vyplnit přihlášku a zaplatit vstupní poplatek. Ať to zkusí, teprve potom můžou říct, jestli to opravdu stálo za to.

Lucie J.

Jsem opravdu velmi ráda, že jsem se projektu INICIO pro ženy zúčastnila. Myslím, že mi to ušetřilo dopředu mnoha trápení a peněz v mém podnikání. Dostala jsem mnoho konkrétních rad od profesionálních lidí z praxe. Po všech těch informacích se vám otevřou oči. Nakonec je to samozřejmě všechno jen na vás a musíte udělat spousty práce samy, ale jdete do toho daleko víc připravené a méně naivní. Navíc jsem tam poznala moc milou skupinu žen, se kterou snad zůstaneme v kontaktu. I když mám vysokou školu, myslím, že informace z tohoto projektu mají pro mě větší hodnotu, protože jsou konkrétní a od zkušených lidí z praxe. Velmi zajímavé a po organizační stránce perfektní. Děkuji!

Šárka

Školení INICIO pro ženy mi pomohlo vidět můj záměr z dalších úhlů. Nezávislí profesionálové z různých oborů poradili, čeho se vyvarovat a co naopak dělat, aby projekt měl šanci na úspěch. Po absolvování tohoto kurzu jsem získala potřebný nadhled k mému záměru a sama mohla zhodnotit reálnost svých představ. Velmi kladně hodnotím podrobné rozpracování jednotlivých tématických bloků. Za velký osobní přínos považuji seznámení se s dalšími, stejně naladěnými lidmi, kteří mají pozitivní přístup do života a jdou si za svým snem. To je velmi inspirativní pro nás všechny, protože snů se nemáme a nesmíme vzdávat! Právě takové hodnoty jsem si odnesla z tohoto výborného semináře. Kurz vřele doporučuji každému, kdo se hodlá vydat vlastní cestou – mimo vyšlapané stezky řadového zaměstnance.

Petra

INICIO bylo pro mě hodně velkým přínosem.Přednášky byly velmi užitečné a pomohly mi v mém dalším rozhodování, jakým směrem jít.Doufám,že se mě to podaří.

Jarmila