Ambasadoři projektu INICIO pro ženy

Margareta Křížová - partnerka CEAG a byznys angel investorka

Jedna ze zakládajících partnerek CEAG, úzce spolupracuje s fondy private equity, strategickými investory a vlastníky společností. Margareta je také zodpovědná za rozvoj služeb pro malé a střední podniky (SME), zejména v oblasti zajišťování kapitálu, strategie obchodního růstu a vyhledávání zahraničních obchodních partnerů. Margareta Křížová je investorkou ve čtvrté řadě pořadu České televize Den D.

Libuše Kyzlinková - Communication and Corporate Affairs Director

Pracuji více než 20 let na manažerských pozicích ve farmaceutickém průmyslu. Vždy jsem velmi podporovala ženy v jejich rozvoji, objevování silných stránek a nacházení radosti nejen v pracovním, ale i osobním životě. Vnímám, že právě skloubení pracovního a osobního života je to, co nás činí šťastné.

Rozvíjení ženského potenciálu se věnuji jako mentorka i v mimopracovním životě. Jako jedinou jistotu v životě vnímám změnu :-) Změnu - jako příležitost pro nová poznání, rozvoj, spokojenější život. Chce to odvahu. 

Velmi obdivuji ženy, co našly odvahu, změnily svoji profesní dráhu, opustily „zajeté koleje“ a vydaly se vlastní cestou. A budu velmi podporovat a sledovat ženy, který se rozhodly pro Inicio program, jako příležitost pro nový začátek.

Jsem nenapravitelná optimistka a člověk, který se rozhodl si užít v maličkostech každý den svého života.

Monika Horníková - Bývalá generální ředitelka divize Pharmaceuticals společnosti GlaxoSmithKline, spol. s r. o.

PharmDr. Monika Horníková je čestná členka správní rady Předsedkyně správní rady NF GSK, generální ředitelka divize Pharmaceuticals společnosti GlaxoSmithKline, spol. s r. o. Monika Horníková vystudovala farmaceutickou fakultu University Komenského v Bratislavě. Po čtyřech letech práce v Národním onkologickém ústavu v Bratislavě působí od roku 1992 ve farmaceutickém průmyslu. V roce 1995 byla pověřena vedením pobočky společnosti GlaxoWellcome na Slovensku. Po fúzi společnosti GlaxoWellcome se společností SmithKline Beecham v roce 2001 byla jmenována generální ředitelkou nově vzniklé společnosti GlaxoSmithKline. V roce 2006 byla pověřena také řízením poboček společnosti v Lotyšsku a Estonsku. V letech 2003-2007 působila jako předsedkyně Slovenské asociace farmaceutických společností (SAFS). V roce 2007 byla jmenována generální ředitelkou divize Pharmaceuticals společnosti GlaxoSmithKline, spol. s r. o. v České republice a je též zodpovědná za vedení Onkologické divize společnosti GlaxoSmithkline pro střední Evropu. V prosinci 2010 byla zvolena předsedkyní Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). Je také členkou dozorčí rady Českého zdravotnického fóra, o.p.s., a čestnou členkou správní rady Elpidy, o.p.s

Jaroslava Valová - zakladatelka, majitelka a generální ředitelka SIKO KOUPELNY&KUCHYNĚ

Jaroslava Valová – zakladatelka, majitelka a generální ředitelka SIKO KOUPELNY&KUCHYNĚ. Vystudovala Vysokou školu zemědělskou, provozně-ekonomickou fakultu a před revolucí pracovala jako ekonomka. Firmu s vybavením koupelen založila v roce 1991. Začínala s jednou prodejnou v jihočeských Čimelicích. Dnes má firma 53 prodejen po celé ČR a SR, obrat 2,5 MLD a cca 600 zaměstnanců. Za své manažerské úspěchy byla ohodnocena titulem Manažerka roku 2013, v žebříčku TOP 25 žen českého byznysu se umístila za rok 2014 na 3.místě a v soutěži EY Podnikatel roku získala titul Podnikatel Prahy a Středočeského kraje za rok 2013.

Má tři děti, které v době založení firmy na počátku devadesátých let studovaly a při studiích se plně věnovaly také podnikání. Ve firmě díky tomu probíhá přirozený mezigenerační transfer ve vedení i vlastnictví firmy.


Petra Janíčková - exekutivní koučka, zakladatelka Inicioprozeny.cz a prezidentka Business Leaders Forum CZ

Když jsem byla malá, chtěla jsem být prezidentkou.  Ve svých 19 letech jsem měla svůj první živnostenský list na reklamní činnost. Ve světě byznysu jsem se vypracovala na nejvyšší manažerské pozice a byla jsem úspěšná, ve světě politiky se mi to podařilo také, ale zjistila jsem, že chci v životě ještě zkusit podnikání a mít svoji firmu. Zejména z důvodu svobody a zakušení pocitu, že jsem úspěšná, svobodná, inspirující podnikatelka. Chtěla jsem to dokázat jak sobě, tak svému okolí. Teď už vím o sobě, kdo jsem a co v životě chci a tuto potřebu nemám.

Hodně jsem pracovala, řekla bych o sobě, že jsem vyléčená workoholička. Firmu jsem založila v osmém měsíci rizikového těhotenství souběžně s úšpěšným složením zkoušky z cizího jazyka  a plným úvazkem v bývalém zaměstnání. První rok po porodu si nepamatuji, jen že jsem pracovala, pracovala a pracovala.

Už nikdy bych nechtěla pracovat po nocích dlouhodobě každý den, už nikdy bych se nechtěla brát tak vážně, jak jsem se brala dříve. Děkuji však všemu, co se mi přihodilo a děkuji sobě, že jsem ochotna naslouchat sama sobě a můj kalendář se změnil na dobu vyhrazenou pro sebe, pro mojí rodinu, pro mé přátele a pro mou práci, kterou miluji.

Děkuji, že s mým týmem můžeme posouvat osudy Vás žen dále a že právě Vy jste našly v životě odvahu to zkusit! Spousta žen i mužů tu odvahu totiž nikdy nenajdou! Jedna z nejčastěji citovaných odpovědí šedesátiletých lidí je: "Je mi líto, že jsem to nezkusil..." A proto Vám chci z celého srdce moc poděkovat, že jste se rozhodly vstoupit do programu INICIO pro ženy právě s námi! Ať Vám INICIO ukáže tu správnou cestu!